Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Festival Mikroregionu Ivančicko 2018

16. června : 14:00 do 22:00

Zdarma

Také v letošním roce vás srdečně zveme na putovní akci „Festival Mikroregionu Ivančicko 2018“. Předchozí dva ročníky akce se odehrály v Ivančicích a Oslavanech, logicky tedy přichází řada na další významné město mikroregionu.  Dne 16. června 2018 se veřejnosti otevřou brány romantického prostředí kláštera Rosa coeli v historicky malebných Dolních Kounicích. Nejen přímo prostory v klášteře, ale i prostranství v jeho blízkém okolí budou využity pro letošní opravdu bohatý program.

A proč bude letos akce ještě ve větším rozsahu? Mikroregion Ivančicko totiž letos slaví výročí 15 let od svého založení. Hlavním mottem akce i pro letošní ročník zůstává heslo „prezentace obcí, organizací a spolků“, zkrátka toho nejlepšího, co Mikroregion Ivančicko může nabídnout. Akce je určená pro celou rodinu, každá věková kategorie zde bude moct najít něco vhodného pro sebe.

Program ve 14 hod. slavnostně zahájí výstřelem z děla střelci Sv. Gotharda, kteří zde budou mít vojenské ležení. Poté již na hlavním pódiu přímo v klášteře začnou hudební, dramatická, či taneční vystoupení. Shlédnout budete moct to nejlepší, co si pro vás za uplynulý školní rok připravily základní, střední a umělecké školy z regionu, spolky, chybět zde nebudou také SVČ Ivančice, DDM Oslavany, či folklórní Podhorácký soubor Ketkovice. Svoji tělesnou obratnost budou prezentovat sokolové z Nových Bránic a judisté z Dolních Kounic. Těšit se můžete také na dva velké koncerty. V odpoledním programu vystoupí skupina Karel Gott Revival Morava a večer akci uzavře tříhodinový koncert oblíbené skupiny Rock String (19-22 hod.).

Akci budou doprovázet také různé výstavy. K vidění zde například budou výtvarné práce studentů Gymnázia Jana Blahoslava Ivančice, žáků základních škol z Oslavan a Nových Bránic, dále proběhne výstava fotek s tématikou našeho mikroregionu od fotoklubu FotKI Ivančice. Český svaz chovatelů z Moravských Bránic zde uspořádá malou výstavu drobného zvířectva. Tímto však výčet zdaleka nekončí. Na hřišti za klášterem budou tvořivé dílničky, prezentační stánky, výrobky a aktivity pro děti. Najdete zde malování, keramiku, výtvarnou dílnu, sportovní aktivity, tvoření ze dřeva. Pro odreagování nejmenších zde bude skákací hrad a šlapací motokáry.

Hladem a žízní na akci také nezůstanete. O blaho vašich chuťových buněk se postarají šikovní kuchaři ze Střední školy dopravy, obchodu a služeb z Moravského Krumlova a další komerční provozovatelé. Pro dospělé návštěvníky akce nebudou chybět stánky s ochutnávkami regionálních oslavanských pivovarů a dolnokounických vín. Prohlídky kláštera bez průvodce budou možné do 19 hod.

Hlavními partnery akce jsou Nadace ČEZ, Jihomoravský kraj a město Dolní Kounice. Vstup na akci je pro veřejnost bezplatný. Těšíme se také na vás v příjemně stráveném červnovém odpoledni v Dolních Kounicích!

Mikroregion Ivančicko

Podrobnosti

Datum:
16. června
Čas:
14:00 do 22:00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

Mikroregion Ivančicko
Webová stránka:
ivancicko.com

Místo konání

Rosa Coeli
Dolní Kounice, Česká republika + Google Mapa