Kam dál v kariéře? Udělejte první krok za vysněným cílem.

Téma profese se chtě nechtě v našem životě objevuje už od mateřské školy. Jak ale vybrat tu správnou? Kdy uvažovat, že je na čase brát tyto úvahy zcela vážně? Možná dříve, než si vůbec dokážete představit. Skvělým pomocníkem může být kariérový poradce – odborník, který dobře pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými napříč profesemi či vzděláváním. Je dostupný úplně pro každého.

Volba povolání

Služby, které pomáhají najít smysl profesního směrování, již čtvrtým rokem poskytuje Centrum vzdělávání všem (CVV). Je odborníkem v rámci individuálních i skupinových aktivit a prezentuje se také na veřejných akcích typu veletrhy pracovních příležitostí.

„Můžete nás navštívit na čtyřech pobočkách v Jihomoravském kraji (Brno, Hodonín, Boskovice a Znojmo). Lidem v odlehlých částech regionu se chceme přiblížit pomocí online služeb. Těší nás rostoucí zájem o skupinové programy, například Re:START pro rodiče na/po rodičovské dovolené. Kariérové poradenství chceme podpořit především na základních, středních a vyšších odborných školách,“ popsala současnou strategii vedoucí centra CVV Hana Rozprýmová. Velký krok dopředu v této oblasti činí právě Jihomoravský kraj. Jako jediný v ČR zajišťuje dostupnost kariérového poradenství v takovém rozsahu.

„Dlouhodobě pracujeme s jednotlivci a jsme navázáni i na další instituce. Spolupracujeme s HR odborníky v oblasti kariéry i se školami. Poskytujeme maximálně až 10 konzultací, zpravidla ale zájemci využijí v průměru dvě až tři,“ upřesnila Martina Milotová, kariérová poradkyně, která má na starosti pobočku v Brně a v Boskovicích.

Konzultace probíhají zdarma v diskrétním prostředí. Jen za loňský rok jich poradci CVV absolvovali více než 500. „Na pohovor jsem šla s daleko větším sebevědomím. Cítila jsem se příjemně a sebejistě a hlavně jsem věděla, že to je práce, kterou skutečně hledám,“ prozradila Martina, absolventka vysoké školy. Služeb CVV využila v době, kdy hledala pracovní uplatnění. Během několika setkání odcházela s jasnou vizí, co chce v životě skutečně dělat. Zjistěte více informací o kariérovém poradenství na www.vzdelavanivsem.cz, nebo se rovnou objednejte na konzultaci:

Martina Milotová

Kariérová poradkyně – Brno, Boskovice, milotova(zavinac)vzdelavanivsem.cz, +420 702 157 701

Miluše Těthalová

Kariérová poradkyně – Hodonín, hodonin(zavinac)vzdelavanivsem.cz, +420 702 165 343

Radka Kučerová

Kariérová poradkyně – Znojmo, znojmo(zavinac)vzdelavanivsem.cz, +420 727 969 592

( Tento příspěvek bude zveřejněn do 15. 10. 2017 včetně )